Co to antyrefleks w okularach? Dla kogo takie okulary?

 

Czym jest antyrefleks w okularach?

Antyrefleks to przeciwodblaskowa powłoka na soczewkach okularowych, która zwiększa kontrast i poprawia estetykę widzenia. Powłoka antyrefleksyjna w okularach to coś, na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę podczas wyboru okularów. Jest on niezmiernie ważny i ma wiele zalet, które na pewno doceni każdy okularnik :)

Jeszcze do niedawna antyrefleks nie był tak popularny, jednak dziś to wręcz niezbędna składowa okularów wskazana dla każdego, kto ma na uwadze zdrowie swoich oczu. Okulary antyrefleksyjne dają dodatkową ochronę przed promieniowaniem UV, a dzięki swoim właściwościom, okulary z antyrefleksem zapewniają niesłychaną przejrzystość i kontrastowość widzenia.

Dla kogo okulary z antyrefleksem?

  • dla osób, które pracują przy komputerze, ze smartphonem lub tabletem
  • dla osób, które spędzają długi czas przy sztucznym świetle
  • dla kierowców
  • dla każdego, kto chce w jak najlepszy sposób dbać o swój wzrok

Jakie zalety daje antyrefleks w okularach?

  • antyrefleks eliminuje odbicia i refleksy świetlne na powierzchni soczewek (niezmiernie ważny podczas pracy z komputerem i telefonem, a także nocnej jazdy samochodem)
  • powłoka antyrefleksyjna zmniejsza poziom męczenia się oczu (zwłaszcza w czasie długiej pracy przy sztucznym świetle jakie często występuje w biurach, sklepach i miejscach użyteczności publicznej)
  • okulary z antyrefleksem zapewniają wyraźne i bardziej kontrastowe widzenie (zalecane kierowcom, dla poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym)
  • antyrefleksyjne okulary eliminują odbicie własnych oczu w soczewkach, zapewniając duży komfort widzenia (dla każdego kto ceni sobie 'jakość patrzenia na świat' i praktyczność zakupionych okularów
  • antyreflex podkreśla oczy, spojrzenie, makijaż i urodę (wartość dodana :) szczególnie dla pań)
Przykładowe okulary antyrefleksyjne BORN86'

Okulary zerówki muchy z antyrefleksem Damskie okulary zerówki z antyrefleksem Owalne okulary z antyrefleksem

Jak dbać o soczewki antyrefleksyjne?

Okulary z powłoką antyrefleksyjną "nie lubią" wysokich temperatur powyżej 50-60 stopni Celsjusza, tak więc nie zostawiaj ich na słońcu, uważaj przy wyciąganiu ciasta z piekarnika i odpuść wizytę w saunie mając na nosie okulary. Po za tymi wskazaniami o okulary z antyrefleksem dbaj jak o każde inne, czyść specjalną ściereczką i płynem i noś w futerale, który sam w sobie jest znakomitą ochroną.

Okulary z antyrefleksem