Jak dbać o oczy zimą - poradnik

 

Ochrona oczu jest niezmiernie ważna zawsze i o każdej porze roku, w związku z tym dajemy Ci kilka wskazówek jak zapobiegać suchym oczom w zimie i jak dbać o wzrok.
Chłód, wiatr i mroźna pogoda nie wpływają za dobrze na naszą skórę. Tak, jak bez odpowiedniej ochrony wysuszają skórę, tak mogą zrobić to samo z oczami, powodując podrażnienie i swędzenie. Dlatego zimą musisz zachować szczególną ostrożność, aby upewnić się, że oczy nadmiernie nie wyschną, a Ty nie będziesz czuć dyskomfortu.

Oto kilka pomocnych wskazówek, które pozwolą zapobiec wysuszeniu oczu zimą:

 

Ochrona oczuZawsze mrugaj. Mrugnięcie i zamknięcie oczu pomaga rozprowadzić i stworzyć "filtr łzowy" na twoich oczach. Może to zapewnić komfort i smarowanie, aby zapobiec wysuszeniu oczu z powodu niskiej temperatury.

 

Unikaj pocierania oczu. Może to prowadzić do stanu zapalnego jak również wpływać na jakość łez, a to z kolei może przyczynić się do bolesnych otarć rogówki.

 

 

 

 

Nawilżanie oczuUżywaj kropli do oczu. Sztuczne łzy lub krople do oczu z pewnością pomogą w nawilżeniu oczu. Istnieją również dostępne bez recepty żele i inne środki, które mogą pomóc ochronić oczy przed drobnymi podrażnieniami spowodowanymi wysuszeniem.

 

Użyj ciepłego kompresu. Z pewnością będzie on ukojeniem dla zmęczonych i narażonych na trudne warunki atmosferyczne oczu i zapobiegnie pogorszeniu się tego stanu.

 

 

 

Okulary przeciwsłoneczne na zimęUżywaj nawilżaczy w domu. Może to pomóc zrównoważyć wilgotność w zamkniętym otoczeniu i zapobiec wysuszeniu oczu.

 

Noś okulary przeciwsłoneczne na zewnątrz. Okulary przeciwsłoneczne ochronią oczy przed wiatrem i szkodliwym promieniowaniem UV, które może powodować podrażnienia. Mogą również poprawić widzenie, szczególnie podczas wszelkich aktywności na świeżym powietrzu, zwłaszcza na śniegu i lodzie. A podczas uprawiania sportów zimowych, takich jak snowboard czy jazda na nartach, używaj okularów polaryzacyjnych lub daszków.