Jak dopasować okulary do kształtu twarzy?

 

Większość z nas boryka się z problemem odpowiedniego dopasowania okularów do swojego kształtu twarzy i szuka odpowiedzi na pytanie: jakie okulary będą mi pasować? W związku z tym dajemy Wam krótką ściągę, aby kupowanie okularów było czystą przyjemnością zwłaszcza, gdy robicie to przez Internet i nie macie możliwości przymierzenia okularów.

Wyróżniamy kilka kształtów twarzy tj.:

  • podłużne
  • prostokątne
  • okrągłe
  • kwadratowe
  • trójkątne
  • owalne
  • oraz te w kształcie odwróconego trójkąta, serca i rombu.

Do wszystkich dopasowane zostały odpowiednie kształty ramek, oczywiście ‘zielone ptaszki’ wskazują na to jakie okulary będą pasować do danego kształtu twarzy, a czerwone krzyżyki to wskazanie na modele, których unikać przy danym kształcie.

 

Dopasowanie okularów damskich do twarzy

 

Dopasowanie okularów męskich do twarzy

 

Jak z pewnością zauważyliście tą samą zasadą kierują się kobiety i mężczyźni i choć każda twarz jest inna, zasada doboru okularów jest taka sama w obu przypadkach. Wskazaliśmy najbardziej popularne i najczęściej przez Was wybierane kształty oprawek tj. aviatory, wayfarery, okulary kwadratowe, prostokątne, okrągłe, owalne i kilka innych którymi również warto się zainteresować.

Poniżej znajdziecie odnośniki do okularów przeciwsłonecznych, które znajdziecie w naszej ofercie:

Okulary pilotki

Okulary lenonki

Okulary wayfarer

Okulary kocie oczy

Okulary w stylu retro

Okulary oversizowe

Okulary owalne

Okulary clubmaster

 

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy

Dopasowując okulary zawsze pamiętaj, aby najpierw zastanowić się jaki masz kształt twarzy, a następnie poszukaj w tej kategorii modelu, a może kilku, które skradną twoje serce. Zapraszamy do naszego świata okularów :)

Tanie okulary