Jakie okulary kupić na rower?

Jakie okulary kupić na rower?

11-07-2019

Każdy miłośnik dwóch kółek potwierdzi, że okulary są jedną z integralnych części stroju cyklisty. Bez nich szybkie i sprawne poruszanie się na rowerze jest właściwie niemożliwe – i to nie tylko w upalne, słoneczne dni. Jeśli zazdrościsz uczestnikom ruchu, którzy zwinnie mkną przez świat na tym kultowym jednośladzie – lub jesteś jednym z nich – dowiedz się, jakie okulary wybrać!

Okulary na rower

 

Jakie okulary dla rowerzysty?
Rozprawiając o okularach na rower, mamy rzecz jasna na myśli modele przeciwsłoneczne, z których cykliści korzystają nie tylko przy intensywnym słońcu – nawet niezbyt silne promienie, pechowo odbite od mokrej nawierzchni lub metalowych elementów, mogą nas oślepić, co – biorąc pod uwagę prędkość, z jaką poruszają się rowerzyści – może skończyć się katastrofalnie. Bez względu na to, czy swoim jednośladem lawirujesz między przechodniami, czy też między samochodami, w razie wypadku nie narażasz jedynie siebie, a również pozostałych uczestników ruchu drogowego. To chyba mało atrakcyjna perspektywa, prawda? Tylko dodatkowo podkreśla, jak istotne są odpowiednie okulary dla zapalonego cyklisty. Aby uniknąć oślepiających błysków podczas jazdy rowerem, wybieraj modele polaryzacyjne – z nimi jesteś całkowicie bezpieczny!

 

Lustrzane okulary polaryzacyjne na rower

 

Okulary z filtrem UV
Jeśli pragniesz jeszcze lepiej chronić swoje oczy, sięgnij po okulary z filtrem UV. Promieniowanie słoneczne w dużej ilości ma szkodliwy wpływ nie tylko na naszą skórę, ale i oczy. Powinny o tym pamiętać zwłaszcza osoby pracujące na co dzień przy komputerze – światło bijące od monitora jest bardzo szkodliwe dla naszych delikatnych gałek ocznych, dlatego nawet po pracy musimy je chronić i należycie o nie dbać. XXI wiek upływa pod znakiem zdrowego stylu życia, więc jeżeli i ty jeździsz do pracy rowerem, to pamiętaj o okularach z filtrem UV. Twoje oczy będą wdzięczne.

 

Okulary z filtrem dla rowerzystów

 

Okulary na rower, a wiatr
Oprócz promieni słonecznych, szkła okularów ochronią Cię także przed wiatrem. Jeśli uwielbiasz mknąć z zawrotną prędkością, zapewne znasz ten problem i uczucie dyskomfortu, jakie wywołuje. Okulary stają się zatem niezbędne, by móc szeroko otworzyć oczy nawet w trakcie szybkiej jazdy.
Kolejnym istotnym elementem są zauszniki – najlepiej, by były one gumowe, dzięki czemu będą się lepiej „trzymały” na twarzy. Można się nawet pokusić o całą oprawę wykonaną z gumy, chociaż znamy lepszy patent – elastyczna taśma, która łączy zauszniki z tyłu. Dzięki niej ryzyko, że okulary na rower spadną w trakcie jazdy, jest niemalże zerowe. Dobrą przyczepność okularów do twarzy zyskasz również wtedy, gdy wszystkie krańce szkieł będą dobrze przylegały do skóry.

 

 

Rowerowe okulary z gumowymi zausznikami

 

Okulary na rower – lekkie czy cięższe?
Ostatnim aspektem, od którego zależy Twój komfort w czasie jazdy, jest waga okularów – lżejsze modele będą mniej wyczuwalne na twarzy i wręcz zapomnisz, że w ogóle masz je na nosie. Takie egzemplarze nie pozostawią również charakterystycznego odcisku na skórze, co docenią na przykład osoby dojeżdżające rowerem do pracy.

 

 

Lekkie aluminiowe okulary na rower

 

 

Czytelniku! Mamy dla Ciebie zniżkę -15% na zakupy w naszym sklepie!

Przygotowaliśmy dla Ciebie kod rabatowy -15% na zakupy w naszym sklepie internetowym. Znajdź okulary, które przypadną Ci do gustu, wpisz kod rabatowy w koszyku i ciesz się tańszymi zakupami!

Kod rabatowy: BLOG15%