Jakie okulary przeciwsłoneczne dla dziecka?

 

Nasze dzieci są naszym największym szczęściem. Dają nam mnóstwo radości, a my, jako rodzice, musimy dać im przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa, by bezpiecznie eksplorowały otaczający je świat. W trakcie doświadczania nowych rzeczy bardzo często nie są one świadome czyhających zagrożeń, dlatego dorośli pełnią tutaj bardzo ważną rolę. 

Zadbaj o bezpieczeństwo Twojego dziecka podczas zabaw na świeżym powietrzu – zakup dziecięce okulary przeciwsłoneczne.

W dzisiejszym artykule poruszymy najistotniejsze kwestie dotyczące wyboru odpowiednich okularów dla naszych szkrabów. Dowiesz się m.in. od jakiego wieku okuliści polecają zakupić dziecku okulary, a także podpowiemy Ci, jak przekonać malucha do noszenia nowego dodatku.

Dlaczego warto kupić dziecięce okulary przeciwsłoneczne?

Przez soczewkę oka dorosłej osoby przedostaje się jedynie do 10% promieni słonecznych. W przypadku dzieci do 10 r.ż. przez soczewkę oka przedostaje się aż 75% promieni słonecznych! Dzieci są bardzo narażone na szkodliwe działanie promieni UV. Co więcej, uszkodzenia oka mogą nie dawać przez bardzo długi czas żadnych niepokojących sygnałów, lecz ich dotkliwe rezultaty są widoczne z czasem. 

Eksponowanie oczu dziecka na długotrwały kontakt ze słońcem może doprowadzić do poważnych problemów ze wzrokiem w życiu dorosłym. Zwyrodnienie plamki żółtej czy zaćma to tylko niektóre z chorób, z którymi może borykać się w życiu dorosłym dziecko, które nie miało zapewnionej wystarczającej ochrony przeciwsłonecznej.

Od kiedy okulary przeciwsłoneczne dla dziecka?

Okuliści ostrzegają, żeby od pierwszych dni życia naszego dziecka chronić je przed szkodliwymi promieniami UV. W pierwszych miesiącach najlepiej unikać spacerów z dzieckiem w godzinach popołudniowych oraz chronić jego delikatną skórę i oczy poprzez daszek przeciwsłoneczny czy czapeczki, lecz gdy nasz szkrab zaczyna już przemieszczać się poza obszarem wózka, warto wtedy zakupić okulary przeciwsłoneczne dla dzieci.

Pierwsze okulary przeciwsłoneczne zalecane są już od 6 miesiąca życia dziecka, jednak wiemy, że przekonania maluszka do noszenia okularów w tak wczesnym wieku może się nie udać. Póki dziecko jest mało samodzielne, możemy je dopilnować, by zawsze było chronione jakimś daszkiem – czy to daszek wózka, czy też daszek czapki. W wieku powyżej 3 lat, gdy upilnowanie dziecka staje się coraz bardziej wymagającym zadaniem, powinniśmy pomyśleć o zakupie pierwszych okularów dziecięcych.

Jakie okulary przeciwsłoneczne dla dzieci wybrać?

Wiemy, że wybór dobrych okularów dziecięcych może być nie lada wyzwaniem, dlatego poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, które pomogą Ci w procesie zakupowym:

1. Właściwa ochrona UV jest kluczowa dla ochrony zdrowia Twego dziecka.

Najważniejszą kwestią jest zakup okularów z odpowiednim filtrem przeciwsłonecznym. Wybierz okulary dziecięce z filtrem UV co najmniej 400 kat. 3. Takie okulary zapewnią Twojemu dziecku ochronę przed 99% szkodliwych promieni słonecznych.

2. Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci, które mają wyjątkowo wrażliwe oczy, powinny zawierać filtry polaryzacyjne.

Jeśli Twój maluch często ma zaczerwienione oczy bądź zdarza się, że w słoneczne dni jego rączki stale pocierają okolice oka, to prawdopodobnie oznacza, że ma on wyjątkowo wrażliwe oczka. W takim przypadku zwykłe okulary przeciwsłoneczne dla dzieci mogą okazać się niewystarczające. Wybierz wówczas okulary dla dzieci z polaryzacją, która chroni oczy również przed oślepiającymi refleksami świetlnymi oraz mają nieco bardziej przyciemniony obraz.

3. Wybierz bezpieczne plastikowe okulary dla Twojego dziecka!

Za dziećmi ciężko nadążyć. Choć wydaje się, że niedawno nauczyły się chodzić, to na placu zabaw uciekają z prędkością małego pershinga. W takim ruchu o rozbicie okularów jest baardzo łatwo, dlatego wybierając okulary przeciwsłoneczne dla dziecka, wybierz bezpieczny materiał. Ważne jest, by zarówno oprawka, jak i soczewka były wykonane z plastiku, dzięki czemu możesz mieć pewność, że nawet przy ekstremalnym upadku, Twojemu dziecku nie stanie się krzywda.

4. Dobierz właściwy rozmiar przeciwsłonecznych okularów dziecięcych

Kluczowe jest również to, by okulary przeciwsłoneczne nie były dla Twojego dziecka niekomfortowe. Gdy dziecko uzna, że nowe okularki go gniotą bądź przeszkadzają mu w zabawach, mówiąc kolokwialnie, "już po Tobie". Dziecko na starcie zniechęci się do nowego gadżetu i już zawsze będzie niechętnie spoglądać w kierunku okularów przeciwsłonecznych.

Przymierzając nową parę okularów, zabaw się ze swoim dzieckiem w małego rockman'a. Poszalejcie trochę głowami podczas grania na wymyślonej gitarze. Dzięki temu łatwo sprawdzisz, jak okularki pasują do buzi Twojego malucha.

5. Pozwól dziecku wybrać swoje okulary przeciwsłoneczne!

Podejmowanie samodzielnych decyzji od wczesnych lat dzieciństwa jest kluczowe dla rozwoju naszego malucha. Jeśli pozwolisz swojemu dziecku podjąć decyzję, które dziecięce okulary przeciwsłoneczne podobają mu się najbardziej, to z pewnością będzie bardziej chętne do noszenia swojego nowego dodatku.

Mamy nadzieję, że nasze porady choć trochę pomogły Ci w decyzji dotyczącej zakupu okularów przeciwsłonecznych dla dziecka. Jeśli szukasz sklepu, który oferuje duży wybór okularów dziecięcych w niskich cenach, to zapraszamy na naszą stronę BORN86'! Znajdziesz u nas okulary przeciwsłoneczne dla dzieci w niemal każdym kolorze i wzorze. Mamy nawet modele, które nawiązują do ulubionych bajek dziecięcych, takich jak, np. Zwierzogród! 

Wybierz ze swoim dzieckiem jego nowe okulary przeciwsłoneczne!

Przeciwsłoneczne okulary dla dzieci