gwiazdkaDARMOWA DOSTAWAgwiazdka
gwiazdkaPIERWSZA WYMIANA GRATISgwiazdkagwiazdkaDARMOWA DOSTAWAgwiazdkagwiazdkaPIERWSZA WYMIANA GRATISgwiazdkagwiazdkaWYSYŁKA 24Hgwiazdka
gwiazdkaWYSYŁKA 24Hgwiazdka

NASZ BLOG

Okulary dla dziecka? Jakie okulary przeciwsłoneczne kupić dziecku?

Zobacz wszystkie wpisy »

Każdy rodzic z pewnością martwi się o wzrok swojej pociechy – między innymi o wzrok dziecka. Dzięki oczom przecież maluszek może poznawać świat i dostrzegać coraz to nowe rzeczy w życiu.

Naszemu dziecku warto kupić okulary przeciwsłoneczne, gdy zacznie już samodzielnie chodzić i coraz mniej czasu spędza w wózeczku z ochronnym daszkiem.

Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo okularów dla dziecka, gdyż w tym okresie życia rozwija się soczewka oka, którą można łatwo uszkodzić nieodpowiednimi okularami. Oprócz tego wymaga ochrony przed promieniami UV, gdyż sama nie jest jeszcze w stanie ich przefiltrować.

Czym zatem się kierować przy kupnie okularów przeciwsłoncznych dla dziecka?

  • Przede wszystkim filtr UV powinien w 100% procentach pochłaniać promieniowanie ultrafioletowe co wiąże się z wyżej wspomnianym brakiem umiejętności filtrowania promieni UV przez dziecięce oczy.
  • Szkła powinny być ciemnobrązowe, szare lub ciemnozielone – pod tym względem nie powinniśmy kierować się marudzeniem dziecka o ładniejsze kolory szkieł – te trzy kolory są dostatecznie silne, by chronić oczy dziecka przed dużym natężeniem światła.
  • Najlepiej, jeżeli szkła są wykonane z plastiku lub z nietłukącego się tworzywa – żadnemu rodzicowi nie trzeba mówić dlaczego :)
  • Oprawki powinny być lekkie i plastikowe, by nie ciążyły zbyt bardzo małej dziecięcej główce.

Pamiętajmy przy tym, że dziecko do pierwszego roku życia nigdy nie powinno być bezpośrednio wystawione na słońce, należy je chronić poprzez ubranka z długimi rękawami i nogawkami, czapeczki, kapelusiki, odpowiednio ustawiony daszek wózka oraz wychodzeniem na spacer w godzinach popołudniowych tj. 16-17.


Nie warto kupować dziecku poniżej pierwszego roku życia okularów przeciwsłonecznych - po pierwsze dziecko nie będzie czuło się w nich komfortowo, po drugie w tym wieku dzieci mają bardzo ograniczone pole widzenia, którego nie ma sensu dodatkowo zwężać okularami.

Te wszystkie rady mają kluczowe znaczenie dla każdego rodzica, który chce możliwie jak najlepiej dbać o wzrok swojego dziecka :) A jeśli masz ochotę zobaczyć naszą ofertę bezpiecznych okularów dziecięcych, kliknij poniżej.

Bezpieczne okulary dziecięce

Darmowa wysyłka

Kupujesz nie przejmując się kosztami dostawy, bierzemy je na siebie.

Etui do okularów

Do każdych zakupionych okularów dorzucamy stylowe i modne etui w gratisie.

Bezpieczna dostawa

Okulary wysyłamy w bezpiecznych, dostosowanych do transportu pudełkach.

2018 © BORN86'
Najlepsze okulary przeciwsłoneczne, zerówki i oprawki okularowe, damskie i męskie!

© Wszelkie prawa zastrzeżone. hagne.pl · mateuszlechowicz.pl