Kolorowe okulary przeciwsłoneczne

Kolorowe okulary przeciwsłoneczne

07-04-2019

Historia okularów rozpoczęła się w XII wieku w Chinach i wcale nie ma nic wspólnego ze słońcem – tamtejsi sędziowie korzystali z nich, by ukryć swoją reakcję na przebieg procesu. Chociaż przez wiele lat zmieniała się ich forma czy kształt, współczesne okulary przeciwsłoneczne nie są już jedynie przydatnym gadżetem – dzisiaj to nie rzadko kolorowy dodatek do stylizacji, który czasami przyciąga więcej uwagi, niż sama kreacja!

 

Jakie okulary przeciwsłoneczne są modne?

Okulary przeciwsłoneczne już od dawna podążają za trendami – podobnie jak ubrania, buty czy torebki. To doskonała forma wyrażenia swojego stylu poprzez wzmocnienie przekazu stylizacji bądź wręcz przeciwnie – przełamanie jej jakimś efektownym akcentem. Projektanci mody nie ograniczają się już tylko do eksperymentowania z kolorem oprawek – bawią się również ich kształtem, a także barwą samych szkieł! Na topie wciąż są lennonki w różnych odcieniach, modele oversize’owe, vintage i retro – im więcej kolorów, tym lepiej!

 

Kolorowe drewniaki

Jeden z najnowszych stylistycznych hitów łączy natomiast drewniane oprawki z barwnymi szkłami. Brzmi ciekawie? Tylko popatrz na nasze modele Aviatto czy Virginia – czujesz ten flow? Od kilku sezonów drewniane akcenty pojawiają się w wielu rodzajach akcesoriów – chociażby zegarkach – a takie okulary zgrabnie wpisują się w ten trend.

 

Dla kogo przeznaczone są kolorowe okulary przeciwsłoneczne?

Co prawda, po kolorowe okulary najchętniej sięgają pewni siebie i swoich stylistycznych eksperymentów znawcy mody, ale taka para to perfekcyjne rozwiązanie również dla grupy zupełnie innej, czyli osób, które z trendami i fasonami są na bakier. Jeśli trzymasz się jednego stylu czy koloru, bo po prostu nie masz pomysłu, jak łączyć je z innymi, barwne oprawki czy szkła (a nawet jedno i drugie jednocześnie) urozmaicą Twoją stylizację i dodadzą jej charakteru.

Warto też pamiętać, że to właśnie wiosenne i letnie miesiące są najlepszą porą na wielobarwne eksperymenty – jeśli jeszcze nigdy nie miałeś w swojej kolekcji kolorowych okularów przeciwsłonecznych, to właśnie nadszedł właściwy moment by to zmienić!

Czytelniku! Mamy dla Ciebie zniżkę -15% na zakupy w naszym sklepie!

Przygotowaliśmy dla Ciebie kod rabatowy -15% na zakupy w naszym sklepie internetowym. Znajdź okulary, które przypadną Ci do gustu, wpisz kod rabatowy w koszyku i ciesz się tańszymi zakupami!

Kod rabatowy: BLOG15%