Lato, muzyka, zabawa i... okulary lenonki!

 

Wakacje to czas imprez, koncertów i festiwali, a wszędzie tam warto zadbać o styl i trafione stylizacje. Najlepszym środkiem do uzyskania idealnego look'u będą okulary lenonki, które są niezbędne w każdej letniej szafie.

OKULARY LENONKI!

Kiedyś to klasyczne, czarne okulary - dziś kolorowy wyróżniający się dodatek. Prekursorem przeciwsłonecznych okularów lenonek był John Lennon i to właśnie na jego cześć małe, okrągłe okulary w metalowej oprawce nazwano lenonkami. U początków swojej historii lenonki były czarnymi soczewkami oprawionymi czarną ramką. Z czasem jednak zaczęto bawić się formą dodając do nich złotą, srebrną lub miedzianą oprawkę, a także zmieniając kolor szkieł. Czarną soczewkę stopniowo zastępowały gradualne, brązowe, czerwone czy fioletowe, a dziś obok ponadczasowych czarnych rekordy popularności biją lustrzane soczewki mieniące się wszystkimi kolorami tęczy. To właśnie tęczowe lenonki najbardziej kojarzone są z wakacyjnymi imprezami, letnimi wypadami z przyjaciółmi i wieczornymi spacerami po plaży, a po ten typ okularów choć w głównej mierze wybierany jest przez młodych użytkowników, nie traci w oczach dojrzałych miłośników okularów przeciwsłonecznych.

 

Jeśli chodzi o letnie stylizacje, gdzie liczy się polot i subtelność uwagę warto poświęcić kolorowym lenonkom z żółtymi, niebieskim, czerwonymi, różowymi i fioletowymi soczewkami. Delikatna ramka, w którą zostały oprawione lekko nasycone barwami szkła świetnie uzupełnią Twój strój nie przerysują go, a jedynie podkreślą i dodadzą charakteru. Bo przecież chodzi o to, żeby nie być nudnym i zachwycać w każdym miejscu gdzie się pojawiamy. Okulary lenonki to cudowny twór, który sprawdzi się jako datek do sukienki, zgra się z T-shitrem i spodenkami, a nawet w zestawieniu z garniturem będzie prezentował się wyjątkowo. Nie dość, że lenonki to okulary ponadczasowe to jednocześnie uniwersalne i wielofunkcyjne. Nie bez powodu noszą miano okularów festiwalowych. Obok lenonek jest tylko kilka typów okularów, które sprawdzą się w wielu sytuacjach i stylizacjach, warto więc postawić na choć jeden klasyczny model czarny i jeden z kolorowymi soczewkami.

 

Nie tylko na przeciwsłoneczne okulary lenonki warto spojrzeć. Na uwagę zasługują także okulary lenonki zerówki, które stanowią świetny dodatek zapewniając również przy tym ochronę oczu. W części tego typu okularów istnieje możliwość wymiany soczewek na szkła korekcyjne co niewątpliwie stanowi duży atut zwłaszcza dla osób z wadami wzroku. Po takiej wymianie możesz praktycznie nie rozstawać się ze swoimi ulubionymi lenonkami. Każda codzienna czynność oraz poznawanie historii zawartej w bestsellerowej książce ukochanego autora będzie czystą przyjemnością. Jeśli chodzi o obecną porę roku, która przepełniona jest słońcem, polecamy fotochromowe okulary lenonki, które same dopasowują poziom przyciemnienia soczewek do panujących warunków.

 

SPRWDŹ WSZYSTKIE LENONKI Z KOLEKCJI BORN86'

 

OKULARY LENONKI TO ZDECYDOWANY MUST HAVE SEZONU LETNIEGO