Okulary z filtrem blue light – jak działają?

 

Technologia przeżywa ogromny rozwój, urządzenia elektroniczne są nieodłączną częścią naszego życia, a ich intensywne użytkowanie nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie. Oczom szkodzi zwłaszcza światło niebieskie, przed którym świetną ochroną są okulary do komputera z filtrem blue light. Na początek kilka faktów o świetle niebieskim, a następnie o okularach blokujących jego fale. Zapraszamy do poznania całej prawdy o okularach do komputera z filtrem bluelight.

Okulary z filtrem BLUE LIGHT

 

Światło niebieskie emitowane przez komputer

Czym jest światło niebieskie?

Niebieskie światło jest naturalną częścią światła słonecznego i w niewielkich ilościach nie stanowi zagrożenia dla ludzkiego oka, jednak w związku z coraz szybszym rozwojem technologii, a tym samym większą produkcją urządzeń elektronicznych jest go coraz więcej w naszym otoczeniu i codziennym życiu. Jest ono emitowane przez wyświetlacze LCD, oświetlenie LED, świetlówki, a nawet ksenonowe lampy aut, a długotrwałe jego oddziaływanie jest szkodliwe dla naszego wzroku, a co za tym idzie zdrowia.

 

 

 

Szkodliwe światło niebieskie

W jaki sposób niebieskie światło szkodzi oczom?

Wysokoenergetyczne promieniowanie niebieskie, a w zasadzie jego pasmo niebieskofioletowe, ogniskuje się w centralnej części siatkówki, czyli plamce żółtej. Tam oddziałuje na barwnik wzrokowy nazywany melanopsyną. Choć nie bierze ona udziału w procesie widzenia, oddziaływanie na nią światłem niebieskofioletowym powoduje powstawanie wolnych rodników, które uszkadzają komórki plamki, a co ważne, nie ulegają one regeneracji. Skutkiem długotrwałej ekspozycji na niebieskie światło mogą być: zmęczenie oczu, podrażnienie i suchość oczu, słabe i nieostre widzenie, łzawienie, a nawet bóle głowy.

 

 

Okulary z filtrem światła niebieskiego

Jak chronić oczy przed światłem niebieskim? Czy okulary z filtrem światła niebieskiego wystarczą?

Oczywiście najlepszym sposobem ochrony naszego wzroku są okulary, a jeśli chodzi o ochronę przed światłem niebieskim, są to okulary do komputera z filtrem bluelight. Okulary wyposażone w filtr światła niebieskiego pozwolą Ci bezpiecznie pracować przy komputerze, użytkować smartphone, a także zniwelują szkodliwe oddziaływanie światła niebieskiego na Twój wzrok. W sklepie Born86' znajdziesz wiele okularów zerówek z filtrem bluelight, na których soczewki została naniesiona specjalna powłoka, która świetnie zabezpiecza oczy podczas pracy z komputerem i długim patrzeniem na wyświetlacz telefonu. Właśnie dzięki blue light filter nasze okulary do komputera sprawdzą się zarówno w pracy zawodowej, jak i podczas wszelkich czynności dnia codziennego. Dodatkowym atutem okularów z filtrem blue light są delikatne niebieskie refleksy, które podkreślają urodę czy make-up.

Okulary z filtrem bluelight

Okulary bluelight do komputera - czy warto je kupić?

Jeśli pracujemy przed komputerem lub intensywnie korzystamy z urządzeń cyfrowych, warto zaopatrzyć się w okulary do komputera ze specjalną powłoką blokującą światło niebieskie i niebiesko-fioletowe. Kiedyś okulary wyposażone były w zwyczajną powłokę antyrefleksyjną, która w zupełności wystarczała do zabezpieczenia wzroku przed światłem emitowanym przez ekrany komputerów. Dziś, kiedy technologia osiąga niesamowity rozwój, a my niemal na każdym kroku mamy do czynienia ze światłem niebieskim musimy jeszcze bardziej zadbać o oczy. Podczas wielogodzinnej pracy przy komputerze ochronią nas okulary do komputera blokujące światło niebieskie. Na chwilę obecną okulary blue light filter są najlepszą ochroną przed szkodliwymi falami światła i ewentualnymi skutkami jego oddziaływania na oczy. W trosce o wszystkich, którzy nam zaufali, a także nowych klientów marka Born86' systematycznie poszerza ofertę okularów do komputera. Stawiamy głównie na zerówki z powłoką blue light, stawiając obok klasycznych modeli, okulary ekstrawaganckie, modne i nietuzinkowe. Z całą pewnością i w pracy i w domu ochronią Cię okulary do komputera z filtrem blue light Born86' Z nami będziesz bezpieczny (a).

Okulary do komputera