Okulary dla nastolatków? Jak przekonać dziecko do noszenia oprawek.

Okulary dla nastolatków? Jak przekonać dziecko do noszenia oprawek.

06-08-2019

Bycie zbuntowanym nastolatkiem to skomplikowana sprawa, a mieszkanie z nim – nie lada wyzwanie! Zgrzyty pomiędzy młodzieżą a rodzicami pojawiają się często wtedy, gdy niezbędny okazuje się zakup okularów. Wciąż pokutuje stereotyp okularnika-nieudacznika, z którego śmieją się inne dzieci w szkole. Wielu nastolatków stawia zdecydowany opór i konsekwentnie odmawia noszenia okularów korekcyjnych. Jak z tego wybrnąć? Podpowiadamy!

 

Okulary dla nastolatków – jak oswoić tę myśl

Kluczowym elementem jest sam początek dyskusji, w którym musimy uświadomić naszemu zbuntowanemu nastolatkowi, że okulary nie są nieestetyczną protezą, której nie są w stanie schować. Warto przedstawić je jako doskonały dodatek i pomysłowy detal, który wyróżni go spośród pozostałych dzieci. Szczególnie dziewczynki zaczynają się w tym okresie interesować modą, co zwiększa szansę, iż dadzą namówić się na stylowe oprawki. Dobrym pomysłem jest zaproponowanie nastolatkowi kolorowych oprawek, chociaż nie każdy może sobie na nie pozwolić.

Okrągłe oprawy korekcyjne

Oprawki okularowe w kolorze fuksji

Chabrowa oprawka okularowa

 

 

 

 

 

 

 

 

Okulary dla bardzo zniechęconych nastolatków

Najsilniej buntują się dzieci, które posiadają już aparat ortodontyczny. Klamry na zębach i okulary na nosie to duet z piekła rodem. Jak wybrnąć z takiej sytuacji? Konieczna jest rezygnacja z oprawek drucianych, a także czarnych i szarych – podkreślą one aparat i niepotrzebnie go wyeksponują. Najbardziej sensownym wyjściem jest zakup okularów o beżowych, białych lub jasnobrązowych oprawkach – neutralne barwy łagodzą ciemniejsze odcienie i są doskonałą przeciwwagą dla metalu na zębach.

Oprawka okularów z wzorem

Okrągła oprawka korekcyjna

Brązowa oprawka okularowa

 

 

 

 

 

 

 

 

Okulary dla nastolatków, a cera

Jeżeli nastolatek zmaga się z problemem trądziku, koniecznie zrezygnujmy z oprawek czerwonych, różowych lub pomarańczowych – błyskawicznie podkreślą one bowiem zmiany na skórze, przyciągając do nich uwagę. Możemy je za to zneutralizować przy użyciu odcieni takich, jak niebieski czy zielony. Najbezpieczniejszym wyjściem będą – podobnie jak w przypadku aparatu ortodontycznego – oprawki w neutralnych beżach i jasnych brązach.

Beżowa oprawka okularowa

Oprawka okularowa kocie oko

Dwukolorowa oprawka okularów

 

 

 

 

 

 

 

 

Kluczem do bezbolesnego przebrnięcia przez temat okularów jest ukazanie go jako dobrej zabawy. Zbuntowany nastolatek musi zrozumieć, że nie jest to kara, a fantastyczna okazja do pierwszych modowych eksperymentów i doskonały sposób na wyróżnienie się spośród identycznie ubranych rówieśników.

Czytelniku! Mamy dla Ciebie zniżkę -15% na zakupy w naszym sklepie!

Przygotowaliśmy dla Ciebie kod rabatowy -15% na zakupy w naszym sklepie internetowym. Znajdź okulary, które przypadną Ci do gustu, wpisz kod rabatowy w koszyku i ciesz się tańszymi zakupami!

Kod rabatowy: BLOG15%