OKULARY POLARYZACYJNE - POZNAJ NOWĄ KOLEKCJĘ BORN86'

 

Okulary polaryzacyjne to niezbędny dodatek każdego z nas. Zwłaszcza w miesiącach letnich - wakacyjnych, kiedy możemy cieszyć się dużą ilością (niestety często rażącego nas) słońca wybierając swój ulubiony model warto sprawdzić czy okulary mają polaryzację. A cóż to takiego?

 

Okulary oversizowe pilotki

Polaryzacja to zjawisko, które wykorzystuje efekt rozproszenia światła i porządkuje go tak, by widziany przez soczewkę polaryzacyjną obraz był wyraźny. Światło porusza się zarówno pionowo, jak i poziomo; promienie słoneczne padające pionowo sprawiają, że widzimy kolory, kształty i obrazy natomiast światło biegnące poziomo jest natomiast odpowiedzialne za smugi, refleksy, które nas oślepiają -soczewki polaryzacyjne przeciwdziałają takiemu efektowi.
Wybierając okulary z soczewkami polaryzacyjnymi masz pewność, że widziany przez Ciebie obraz będzie bardziej ostry i nasycony barwami, niż ten widziany „gołym” okiem. Nie oznacza to jednak, że polaryzacja zakłamuje widziany przez nas świat! To raczej wina drobnych cząsteczek wody, które unoszą się w atmosferze i odbijają promienie słońca w niekorzystnym dla nas kierunku i sprawiają, że widzimy rzeczy jako nieco bardziej rozmyte i nieostre. Takiemu zjawisku przeciwdziałają okulary polaryzacyjne, dzięki którym odkryjesz, że niebo jest bardziej niebieskie, a trawa bardziej zielona :)

Okulary oversizowe pilotki

Okulary polaryzacyjne zdecydowanie poprawiają jakość i komfort widzenia. Dzięki nim możemy przeciwdziałać niedowidzeniu w ostrym słońcu, rozmyciu i niekontrastowym widzeniu świata, a także ochronić wzrok przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Przed nami czerwiec, lipiec, sierpień - miesiące, w których szczególnie powinniśmy dbać o wzrok i przeciwdziałać niekorzystnym skutkom promieniowania. Właśnie w te wakacyjne miesiące, kiedy większość czasu spędzamy na świeżym powietrzu, dzień jest znacznie dłuższy i uwielbiamy się wygrzewać w słońcu okulary polaryzacyjne będą nam niezbędne.

Na szczęście oferta okularów polaryzacyjnych jest bardzo bogata i każdy może wybrać model idealny dla siebie. Dziewczyny mogą zdecydować się na polaryzacyjne kocie oczy, które dodają charakteru, polaryzacyjne muchy, za którymi można się trochę schować lub okulary polaryzacyjne w stylu vintage, dzięki którym letnie stylizacje będą inne od wszystkich. A chłopaki? Męskie okulary polaryzacyjne to też spora część rynku okularów. Panowie najchętniej sięgają po polaryzacyjne pilotki w stylu Top Gun, klasyczne wayfarery, które sprawdzają się bez względu na styl i okazję oraz ukochane zwłaszcza przez tych aktywnych fizycznie - sportowe okulary polaryzacyjne.

Polaryzacyjne okulary ALEXE

 

Tak na prawdę fason, kolor czy charakter okularów to indywidualna sprawa każdego z nas, ale jakość, solidność i typ ochrony dotyczy nas wszystkich. Dlatego właśnie warto poszukać dobrych okularów polaryzacyjnych, które nie zrujnują naszego portfela, a zapewnią doskonałą ochronę i dadzą poczucie bezpieczeństwa. Wszystkie okulary polaryzacyjne BORN86’ łączą w sobie dobrą jakość, niską cenę, wysoki poziom ochrony oczu, a także unikatowe wzornictwo, które w większości inspirowane jest najnowszymi trendami wielkich marek. Masz już swoje ulubione okulary polaryzacyjne BORN86’?

Okulary polaryzacyjne damskie