Polaryzacyjne nakładki na okulary – wady i zalety

 

Polaryzacyjne nakładki na okulary korekcyjne są świetnym patentem na szybką zmianę okularów optycznych na okulary przeciwsłoneczne. Nakładki na okulary to niezbędny gadżet dla wszystkich sportowców, kierowców i turystów. To właśnie dzięki nim ostre słońce od teraz nie będzie ci straszne.

Czy nakładki polaryzacyjne pasują na każde okulary?

Nakładki wykonane są z elastycznego materiału, który bardzo dobrze dopasowuje się do okularów korekcyjnych. W przypadku jakichkolwiek odchyleń kształtu, nakładki wystarczy przyciąć ostrymi nożyczkami, a brzegi wypiłować pilniczkiem - zapobiegnie to zranieniu i zapewni bezpieczeństwo i komfort użytkowania nakładek.

Poznaj plusy i minusy polaryzacyjnych nakładek na okulary!

Zestaw polaryzacyjnych nakładek na okularyPolaryzacyjne nakładki na okulary – zalety

  • nakładki zapewniają maksymalną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV kat.3
  • dzięki powłoce polaryzacyjnej nakładki chronią przed rażącymi odblaskami świetlnymi i zapewniają duży komfort widzenia
  • nakładki dopasowują się do wady wzroku, dzięki nim jednym kliknięciem okulary korekcyjne można zmienić w okulary przeciwsłoneczne
  • nakładki są kompatybilne z większością okularów korekcyjnych (można je dopasować do swojego modelu okularów)
  • łatwość użytkowania; magnetyczne nakładki okularowe są bardzo wygodne i praktyczne, a dzięki mocowaniu na klips bez problemu dostosujesz okulary do światła.

Nakładki z polaryzacją na okulary – wady

  • polaryzacyjne soczewki mogą przyciemniać obraz, dlatego zwykłe polaryzacyjne nakładki nie są polecane np. do jazdy nocą

Polaryzacyjne nakładki na okulary w wersji specjalnej

Srebrne lustrzane nakładki na okularyPolaryzacyjne nakładki lustrzane

Posiadają filtr polaryzacyjny i lustrzaną powłokę chroniące przed oślepiającym, intensywnym światłem słonecznym odbitym od powierzchni płaskich takich jak mokra nawierzchnia, śnieg lub tafla wody. Lustrzane nakładki polecane są głównie sportowcom i wszystkim osobom lubiącym spędzać czas na świeżym powietrzu.

Najbardziej popularne i ogólnie dostępne są niebieskie nakładki lustrzane, nakładki zielone oraz lustrzane nakładki revo w kolorze benzyny. To najbardziej zoptymalizowane barwy, które odbijając zbędne refleksy świetlne, zapewniają najwyższy stopień ochrony przeciwsłonecznej.

 

 

Żółte nakładki na okulary dla kierowcówPolaryzacyjne nakładki dla kierowców z żółtą soczewką.

Na szczególną uwagę zasługują polaryzacyjne nakładki dla kierowców, których zadaniem jest poprawa bezpieczeństwa w czasie prowadzenia samochodu, a przez to w całym ruchu drogowym. Dzięki barwie żółtej, nakładki rozjaśniające polecane są kierowcom szczególnie do jazdy nocą. Żółta powłoka chroni przed oślepiającymi światłami nadjeżdżających z przeciwka samochodów, zwiększając poziom bezpieczeństwa na drodze.