Z czego zrobione są oprawki? Poznaj wszystkie materiały opraw okularowych.

Z czego zrobione są oprawki? Poznaj wszystkie materiały opraw okularowych.

27-08-2019

Jest kilka podstawowych materiałów, z których najczęściej wykonuje się oprawki.
Ze względu na tworzywo z jakiego są wykonane, oprawki dzielimy na trzy podstawowe rodzaje:

  • oprawki acetatowe
  • oprawki z materiału TR90
  • oprawki metalowe

Oczywiście na rynku można też znaleźć oprawki plastikowe, drewniane lub tytanowe, ale my skupimy się na tych najbardziej popularnych i najczęściej kupowanych tych, które posiadamy w swojej ofercie.

 

OPRAWKI Z ACETATU
Dla większości z Was pewnie jest to tylko dziwnie brzmiące określenie, które niewiele Wam mówi. A więc... najkrócej: acetat to inaczej octan celulozy czyli organiczny związek chemiczny wykonany z włókien roślinnych. To termoplastyczny polimer odporny na zarysowania. Oprawki acetatowe są hipoalergiczne, lekkie i wytrzymałe, produkowane w szerokiej gamie kolorystycznej, a ponieważ acetat ulega biodegradacji jest znacznie bardziej ekologiczny od zwykłego plastiku. Jeśli więc ekologia i zdrowe środowisko ma dla Ciebie znaczenie zawsze wybieraj oprawki acetatowe.

Acetatowa oprawka okularowa

OPRAWKI Z MATERIAŁU TR90
TR90 to miękki, elastyczny materiał odporny na odkształcenia. Oprawki wykonane z tego materiału są: ultralekkie, elastyczne, wytrzymałe i bardzo wygodne. Główną cechą TR90 jest jego sprężystość, dzięki której po wygięciu wraca on do swojej pierwotnej formy. Oprawki TR90 to świetny wybór dla osób aktywnych, a także dla dzieci, gdzie niezmiernie ważnym kryterium wyboru oprawek dziecięcych jest wytrzymałość i odporność na odkształcenia. Z tego rodzaju oprawek będą również bardzo zadowoleni zabiegani i roztargnieni użytkownicy, którzy nie chcą tracić czasu na przesadne dbanie o swoje oprawki, a często też o tym zapominają.

Oprawki okularowe TR90

 

OPRAWKI METALOWE
Choć robione są też z tytanu czy stali nierdzewnej, najczęściej wykonane są z monelu czyli stopu miedzi i niklu z domieszką żelaza i manganu. Oprawki metalowe z reguły są lekkie i subtelne, a ich zauszniki obło zakończone, aby zapewniać jak najlepszy komfort ich użytkowania. Dzięki ich delikatności często oprócz spełniania swoich podstawowych funkcji traktowane są jako element biżuterii. Metalowe oprawki okularowe najczęściej  spotykamy w trzech podstawowych kolorach: złote, srebrne i czarne. Oczywiście możemy znaleźć też oprawki miedziane, brązowe czy w kolorze różowego złota, ale te stanowią zdecydowaną mniejszość na rynku.

Metalowe oprawki korekcyjne

Oprawka okularowa to ważny element Twojego stroju i coś z czym z reguły nie rozstajesz się przez cały dzień, więc warto poświęcić chwilę na wybór takich okularów, które będą idealnie dopasowane do Ciebie i Twoich potrzeb. Kliknij w linki poniżej i wybierz jedne z nich.

Oprawki damskie    Oprawki męskie    Oprawki dziecięce

Czytelniku! Mamy dla Ciebie zniżkę -15% na zakupy w naszym sklepie!

Przygotowaliśmy dla Ciebie kod rabatowy -15% na zakupy w naszym sklepie internetowym. Znajdź okulary, które przypadną Ci do gustu, wpisz kod rabatowy w koszyku i ciesz się tańszymi zakupami!

Kod rabatowy: BLOG15%